cocoshki.pl
Waluty
Wersje językowe
Zabawy karnawałowe dla dzieci. 0
Zabawy karnawałowe dla dzieci

Organizujesz bal karnawałowy dla dzieci? Dowiedz się, jakie zabawy karnawałowe sprawdzą się najlepiej już teraz.

Zabawy karnawałowe dla dzieci

Szaleństwo karnawału trwa, a wraz z nim organizowane są rozmaite imprezy, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Jeśli i Ty chcesz zapewnić maluchom doskonałą zabawę podczas kinderbalu, sprawdź, jakie atrakcje możesz przygotować. Dzieci uwielbiają angażować się w konkursy, ale pamiętaj, że jednocześnie są niezwykle wymagające i nie każda propozycja je zadowoli. Najlepsza rozrywka musi zawierać aktywność fizyczną i ogrom śmiechu. Tylko w ten sposób sprawisz, że bal karnawałowy będzie niezapomniany.

Zabawy muzyczne dla dzieci

Najczęściej organizowane są taneczne zabawy karnawałowe, podczas których maluchy mogą zaprezentować swój talent. Wspólny taniec to również świetna okazja do wzmacniania relacji społecznych i aktywności fizycznej. Zabawy z muzyką w tle można organizować w różnym wydaniu. Świetnym pomysłem jest taniec z zamkniętymi oczami.

Wspaniałą zabawą będzie utworzenie kółeczka i gra w tzw. gorące krzesła. Ta zabawa karnawałowa polega na siadaniu na krzesełkach, kiedy muzyka przestaje grać. W każdej rundzie zabierane jest jedno krzesełko, a dziecko, które nie zdąży usiąść, odpada. Wygrywa maluch, który usiądzie na ostatnim pozostawionym krześle.

Kolejną zabawę zna chyba każdy. Dzieciom można zaproponować "taniec węża". Pierwsze dziecko prowadzi innych uczestników i jest "głową" węża. Ostatnie dziecko to "ogon". Zabawa polega na tym, aby wąż ugryzł własny ogon, a rolą pozostałych dzieci, które tworzą jego tułów, jest przeszkadzanie mu w tym zadaniu.

Następna zabawa na balu karnawałowym z muzyką w tle, to „taniec zamrażaniec”. Zadaniem dzieci jest poruszanie się w rytm muzyki, natomiast kiedy ta przestanie grać, maluchy mają przyjąć konkretną pozę, jaką proponuje prowadzący zabawę. Pozy są różne i mogą być naprawdę śmieszne, można imitować rozmaite zwierzątka lub superbohatera.

Jakie zabawy karnawałowe dla przedszkolaków?

Jeśli myślisz, że wystarczy zorganizować miejsce na bal karnawałowy i zaprosić dzieci, jesteś w dużym błędzie. Słodkie przekąski i atrakcyjne przebrania karnawałowe mogą być atrakcją, ale tylko na krótki czas. Dzieciom należy zaproponować różne aktywności. Poniżej znajdziesz kolejne, ciekawe zabawy karnawałowe dla dzieci, w których najmłodsi zawsze chętnie biorą udział.

Zabawy karnawałowe – taniec z balonem!

Nie ma balu karnawałowego bez balonów, ale te nadają się nie tylko jako element dekoracyjny sali zabaw. Sprawdzą się równie dobrze do niejednej zabawy karnawałowej. Jedną z nich jest taniec z balonem. Uczestnicy zabawy tańczą, trzymając ręce z tyłu. Każda para musi trzymać balonik pomiędzy buziami albo brzuchami, starając się, aby ten nie wypadł.

Zgaduj – zgadula, w której ręce kula?

Niektóre zabawy karnawałowe dla dzieci mogą być naprawdę zaskakujące. Do tej można wykorzystać maski karnawałowe, a zadaniem dzieci będzie odgadnięcie, czyj rodzic kryje się za maską. W typowej odsłonie zabawy „zgaduj-zgadula”, dziecko, które weźmie do ręki papierową kulę, musi odpowiedzieć na zestaw pytań, znaleźć konkretny przedmiot albo wykonać określone zadanie.

Taniec na gazecie w parach

Karnawałowe zabawy dla dzieci są przepełnione muzyką i tańcem - nie ma w tym nic dziwnego, bo taki zestaw gwarantuje doskonały humor wszystkich uczestników imprezy. Dzieci uwielbiają wszelkie konkursy i takich nie powinno brakować na balu przebierańców. Z łatwością można zorganizować taniec na gazecie w parach, który polega na tym, aby nogi tancerzy nie dotknęły podłogi. W każdym kolejnym etapie zabawy gazeta zostaje składana, a para ma mniej miejsca do tańczenia. Wygrywa ta, która pozostanie na parkiecie do końca.

Jedzenie jabłka bez użycia rąk!

Konkursy i zabawy karnawałowe dla dzieci mogą również uwzględniać serwowanie pociechom dawki zdrowych witamin. Popularną atrakcją jest jedzenie bez użycia rąk. W tym konkursie można serwować nie tylko ciasta i czekoladki, ale również owoce, na przykład pokrojone jabłko czy banana.

Organizując bal karnawałowy dla dzieci, zawsze bierz pod uwagę przedział wiekowy wszystkich uczestników. Konkursy i zabawy mają być atrakcyjne, ale niezbyt trudne do wykonania, dzięki czemu będą motywować do udziału. Sala, w której organizowany jest bal, musi być kolorowa, pełna dekoracji. Nie może zabraknąć muzyki, a każdy uczestnik powinien przyjść przebrany. Taki kinderbal organizuje się raz w roku, warto więc zadbać o najdrobniejsze szczegóły.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Szybka i sprawna wysyłka w ciągu 24h.
Dostawę zapewnia firma kurierska DPD Polska.
Sklep internetowy Shoper Premium