cocoshki.pl
Waluty
Wersje językowe
PIERWSZY SPACER z NOWORODKIEM Jak go ubrać? 0
PIERWSZY SPACER z NOWORODKIEM Jak go ubrać?

Kiedy wyjść na pierwszy spacer z noworodkiem i jak ubrać dziecko? Poznaj zalecenia pediatrów i przygotuj niemowlę na pobyt na świeżym powietrzu.

Pierwszy spacer z noworodkiem - jak go ubrać?

Pierwszy spacer noworodka z całą pewnością jest sporym wydarzeniem dla całej rodziny. Warto się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania, jak ubrać dziecko na spacer, uwzględniając panujące warunki atmosferyczne i kiedy pierwszy spacer z noworodkiem jest w ogóle możliwy? Dowiedz się więcej i zapewnij swojemu dziecku optymalny komfort przebywania na świeżym powietrzu.

Jak ubrać niemowlaka na spacer? Co mówią pediatrzy?

Eksperci potwierdzają, że szczególnie ważne jest ubranie małego dziecka i powinno być ono dopasowane do panujących warunków pogodowych oraz temperatury powietrza. Codzienne spacery hartują i wzmacniają układ odpornościowy, a uczucie zimna nie jest czynnikiem negatywnym. Podczas podejmowania decyzji, jak ubrać dziecko na spacer, przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Najważniejsze jest to, aby jego organizm w chłodne dni nie uległ zbytniemu wychłodzeniu, a w upalne dni przegrzaniu.

Promienie słoneczne nie są przeciwwskazaniem do realizowania pierwszych spacerów, jeśli zadbasz o ochronę przeciwsłoneczną malucha. Spacerować można też w zimne dni, jeśli zahartujesz uprzednio dziecko. Przeszkodą do spędzania czasu na świeżym powietrzu nie powinien być także lekki katar u malucha. Priorytetem jest odpowiednie ubranie dziecka i jego zabezpieczenie, aby pobyt na dworze mógł odbywać się o każdej porze roku.

Kiedy pierwszy spacer z noworodkiem?

Na temat pierwszego spaceru z noworodkiem powstało mnóstwo stereotypów. Spacer z noworodkiem w pierwszym miesiącu jego życia odradzają bardzo często jego dziadkowie, którzy wychowywali swoje dzieci w zupełnie innych warunkach.

Okazuje się, że pierwsze zimowe spacery z noworodkiem rzeczywiście powinny być odłożone w czasie, kiedy termometr wskazuje wysokie, ujemne temperatury czy kiedy sypie mocny śnieg. W takich przypadkach zaleca się tzw. werandowanie, czyli postawienie wózka z dzieckiem przy otwartym oknie lub balkonie. Czas przebywania dziecka przy bezpośrednim dostępie do zimnego powietrza dawkuje się z początku delikatnie, a później wydłuża, obserwując, jak reaguje na ten proces jego organizm.

Zupełnie inne zasady stosuje się, kiedy świeżo upieczeni rodzice planują pierwszy spacer noworodka wiosną albo w letnie dni. Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań do przebywania małego dziecka na zewnątrz. Przeszkodą może być silny wiatr, opady deszczu czy silne zanieczyszczenie powietrza. Jeśli jednak warunki pogodowe są dogodne, pierwsze spacery z małym dzieckiem z powodzeniem mogą odbywać się już kilka dni po porodzie.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jak ubierać niemowlaka na spacer jesienią? Przede wszystkim zwróć uwagę na panującą pogodę. Wczesną jesienią może być jeszcze całkiem ciepło, z nieba padać mogą silne promienie słońca, a na dworze może panować wysoka temperatura. Z drugiej strony spacer może odbywać się przy silnym wietrze, a nawet przy opadach nieprzyjemnego deszczu.

Jak ubrać niemowlę na spacer? Zazwyczaj przydadzą się dwie warstwy ubranka, na przykład body oraz pajacyk, a także jedna warstwa odzieży wierzchniej. Ponieważ jesienią panują zróżnicowane warunki pogodowe, niech nie zmartwią Cię chłodne rączki dziecka. O wychłodzeniu organizmu mówi temperatura na karku dziecka. Jeśli ta część jest gorąca, a nawet spocona, oznacza to, że ubranie niemowlęcia zbytnio je przegrzewa.

Pamiętaj również, że małe dzieci reagują na wilgotność powietrza i warto ją sprawdzać szczególnie jesienią. Im jest większa, tym chłód jest bardziej odczuwalny.

Spacer z noworodkiem zimą - jakie ubranka włożyć?

Nie rezygnuj ze spaceru w przypadku niskich temperatur. Wystarczy, że zabezpieczysz malucha przed chłodnym powietrzem. Przyda się ciepły kombinezon, obowiązkowo nakrycie głowy, rękawiczki i krem ochronny na buzię, który zabezpieczy przed ewentualnym mrozem.

Na spacer zimą wybieraj się w porze obiadowej, rano i wieczorem może być silny mróz. Ponieważ zimą w dużych miastach jesteśmy narażeni na smog, możesz wyjść na spacer z daleka od ruchliwych ulic, świetnie sprawdzi się miejski park. Pierwszy spacer zimową porą nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Zaleca się, aby każdego dnia wydłużać pobyt noworodków na dworze, aż do optymalnych 30-40 minut.

Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną i latem?

Dostęp do świeżego powietrza najłatwiej zapewnia się noworodkom podczas ciepłych dni. Jak ubierać dziecko na spacer wiosną i latem?

Wiosną najlepiej sprawdza się jedna warstwa ubrania i cienka, bawełniana kurtka. Nogi noworodka można przykryć kocykiem, a na stopy założyć ewentualnie skarpetki. Buzię dziecka dobrze jest posmarować kremem ochronnym, ponieważ nawet wczesną wiosną delikatna skóra może być narażona na słońce. W ciepłe dni warto stawiać na najlepszą jakość produktów odzieżowych. Najlepiej sprawdzą się ubranka wykonane z bawełny organicznej albo bambusowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Szybka i sprawna wysyłka w ciągu 24h.
Dostawę zapewnia firma kurierska DPD Polska.
Sklep internetowy Shoper Premium