cocoshki.pl
Waluty
Wersje językowe
Pomysły na prace plastyczne dla dzieci w domu. 0
Pomysły na prace plastyczne dla dzieci w domu.

Prace plastyczne dla dzieci mogą być kreatywne przy zastosowaniu prostych akcesoriów. Przygotuj bibułę, kartki, rolki papieru toaletowego i bawcie się razem.

Pomysły na prace plastyczne dla dzieci w domu

Długi czas wolny spędzany w domu nie musi być nudny. Do wykorzystania jest mnóstwo inspiracji i propozycji w ramach tworzenia różnorodnych prac kreatywnych, które sprawią ogromną frajdę dzieciom i dorosłym. Najlepsze pomysły na prace plastyczne dla dzieci znajdziesz poniżej. Zrobienie większości z nich nie wymaga specjalnych akcesoriów, a potrzebne gadżety są łatwo dostępne.

DIY dla dzieci - akwarium z rybkami w pudełku po butach

Najciekawsze pomysły na prace plastyczne dla dzieci to kreatywne inspiracje, które wymagają użycia prostych akcesoriów. Jedną z propozycji na DIY dla dzieci to stworzenie kolorowego akwarium z rybkami. W tym celu nie potrzebujecie wody ani żywych rybek hodowlanych. Przyda się natomiast tekturowe pudełko po butach, kartki papieru, kredki, sznurek czy trochę kleju. Do ozdoby można wykorzystać też kolorową bibułę.

Technika wykonania akwarium jest naprawdę prosta. Dolną część pudełka należy posmarować klejem i wysypać piasek, który się przyklei. Na dnie można umieścić również dowolne dekoracje, na przykład samodzielnie stworzone z kartek muszle, a nawet papierowy model wraku statku. Kolejnym etapem jest stworzenie wodnej ściany akwarium. W tym celu przyda się rysunek stworzony kredkami, przy użyciu plasteliny albo przymocowane paski niebieskiej bibuły. Ostatnią częścią tej pracy plastycznej jest zamocowanie na sznurkach ruchomych, papierowych rybek. Można je stworzyć naprawdę kreatywnie, dekorując brokatem czy koralikami.

Plastyczne zabawy dla dzieci z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym

Kreatywne prace plastyczne to również te z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym. Wystarczy pomalować je w różnych kolorach, doczepić kolorowe kartki albo jesienne, suche liście, aby powstały z nich atrakcyjne ludziki, kultowe postaci z bajek, wieża królewny czy długi wąż. Z rolek po papierze toaletowym może powstać również tunel dla samochodów wyścigowych. Tego rodzaju propozycje to doskonałe prace plastyczne dla dzieci w żłobku, gdyż przy minimalnej pomocy dorosłych są naprawdę łatwe w wykonaniu.

Zabawy plastyczne dla dzieci z bibuły

Kolorowe motyle, barwne, kwieciste łąki, wianki na głowę, tęcza albo pompony na bal karnawałowy, to tylko niektóre zabawy plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem bibuły. To również jedne z łatwiejszych w wykonaniu i najbardziej efektowne prace, które na pewno spodobają się kilkulatkom.

Przygotujcie białą kartkę papieru, narysujcie szablon, a potem kolorowymi paskami bibuły wypełnijcie go. Z pomocą dorosłych dziecko poradzi sobie również z pracą plastyczną z bibuły 3D. Rolkę bibuły w wybranym kolorze wystarczy związać w połowie jej długości, a następnie przeciąć jej brzegi, aby powstał efektowny pompon.

Kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem sznurka i słomek

Papierowe słomki w różnych kolorach wystarczy przykleić jedna przy drugiej do szklanki, aby powstał okazały wazon. Łącząc zielone słomki z papierowymi pąkami kwiatów, bez problemu udaje się stworzyć piękny bukiet.

Techniki plastyczne w pracy z dziećmi - rysowanie węglem i świecą

Najlepsze kreatywne prace plastyczne dla dzieci to te, które rozwijają małą motorykę, ale są też atrakcyjne dla maluchów i dostarczają im mnóstwo frajdy. Ogromny element zaskoczenia zawiera praca malowana świecą. Na białej kartce wystarczy świecą narysować konkretny kształt, który początkowo jest niewidoczny. Dzieci odkrywają go dopiero wtedy, gdy zaczynają kolorować dowolną kredką kolejne fragmenty kartki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Szybka i sprawna wysyłka w ciągu 24h.
Dostawę zapewnia firma kurierska DPD Polska.
Sklep internetowy Shoper Premium